Избори

Задържаха мъж, гласувал два пъти в Сливенско

42f3f4a1940b132b1ad8a8f7b1879ca653553d44-f96ef8b5e655cbd76ce8a2dfcf750cd6.jpg

В Нова Загора е установен случай на неправомерно упражняване на избирателно право, съобщиха от РИК-Сливен.

Лице е гласувало в две различни избирателни секции, като първоначално е упражнило вот в секция, в чийто избирателен списък не фигурира, а впоследствие е гласувало повторно в секцията по постоянен адрес.

Случаят представлява нарушение на разпоредбите на Изборен кодекс, които допускат упражняване на избирателното право само еднократно.

Лицето е установено и задържано от органите на Министерство на вътрешните работи, като по случая се предприемат действия по разследване.

Малко по-късно от РИК-Сливен съобщиха, че задържаното лице е мъж.