Задържаха мъж, гласувал два пъти в Сливенско
В Нова Загора е установен случай на неправомерно упражняване на избирателно право, съобщиха от РИК-Сливен.
Лице е гласувало в две различни избирателни секции, като първоначално е упражнило вот в секция, в чийто избирателен списък не фигурира, а впоследствие е гласувало повторно в секцията по постоянен адрес.
Случаят представлява нарушение на разпоредбите на Изборен кодекс, които допускат упражняване на избирателното право само еднократно.
Лицето е установено и задържано от органите на Министерство на вътрешните работи, като по случая се предприемат действия по разследване.
Малко по-късно от РИК-Сливен съобщиха, че задържаното лице е мъж.
