Общество

Тридневен траур в Котел, след като 17-годишно момиче и 20-годишен младеж загинаха в тежка катастрофа. Други двама младежи са в болница

=_UTF-8_B_0KHQutGA0YrQsS5qcGc=_=.jpg

Със заповед на кмета на Община Котел Коста Каранашев, във връзка с тежката пътнотранспортна злополука от 27 август 2025 г., при която загинаха двама младежи от града, а други двама са настанени в болница, се обявява тридневен траур на територията на община Котел за периода 27 – 29 август 2025 г. включително.

По време на траура:

  • Националният флаг на всички общински сгради и институции ще бъде спуснат наполовина.
  • Отменят се всички културни, развлекателни и спортни мероприятия, организирани от общината и подчинените ѝ структури.
  • Препоръчва се средствата за масова информация, търговските и културните обекти да съобразят дейността си с траурния период.

Съболезнования към семействата, близките и всички, които скърбят за трагично загиналите.