Култура

Документалният спектакъл "Апарт" от репертоара на театър Азарян ще гостува в Сливен

.........................................

Едно от най-успешните представления от репертоара на Театър Азарян – „Апарт”, продължава своето национално турне и през месец ноември. На 13 ноември от 19:00 ч. спектакълът ще гостува на сцената на Драматичен театър „Стефан Киров” в Сливен, а край Черноморието публиката може да го гледа на 14 ноември от 19:00 ч. на сцената на Драматичен театър „Адриана Будевска” в Бургас.

Представлението борави със средствата на пърформанса и въздейства като арт инсталация. Вдъхновен от разкази и интервюта на „Артисти със сребро в косите”, „Апарт” бързо се превръща в любимо представление на всеки, който се „докосне” до вълнуващия свят на онези артисти, за които театърът е повече от любов. Представен от младите таланти Надя Керанова, Севар Иванов, Бориса Сарафова, Антъни Пенев, Севар Иванов, Димитър Крумов и Петя Бончева, спектакълът е свързващо звено между различните поколения артисти.

Документалният спектакъл е дебютен за младия режисьор Илко Ганев. Зад силния драматургичен текст застава Людмила Сланева, а визуалната среда е дело на Владислав Илиев.

Софийската публика може да гледа „Апарт” в Театър Азарян на 16 ноември от 20:00 ч., когато заедно с „Островът на съкровищата” ще бъдат част от Нощ на театрите.

Билети за „Апарт” на 16 ноември в Театър Азарян могат да бъдат закупети от касите на Билетен център – НДК и онлайн тук.

Билети за „Апарт” в Сливен и Бургас могат да бъдат закупени от касите на съответните театри.